Pyle Square Box 2×10″ + MAXP1200 + Kabelsats
Baslåda, Slutsteg och Kablesats!
I lager
PLSQBS102-MAXP1200-5
  • Kundtjänst Mån-Tors
  • Snabba leveranser med fraktkostnad fr. 59kr
  • Enormt sortiment och hög kvalitet som standard!
Värsting baslåda från Pyle och ett högkvalitativt slutsteg från Lanzar och en komplett kabelsats.
Mer information om baslådan:
Pyle Audio
Specifikation [PLSQBS102]
- Portad baslåda med dubbla 10" rektangulära bashögtalare.
- Effekttålighet: 2000W MAX.
- Impedans: 4Ω+4Ω.
- Pressad PP kon för optimal aerodynamik, och snyggaste design
- Riktigt fet och stark upphängning för maximal respons.
- 2.5" värmetåliga talspolar.
- Skyddsgaller av stål.
- Dimension 350(höjd) x 700(bredd) x 350(djup)mm.
En baslåda med riktigt, riktigt bra tryck! :)
Mer information om slutsteget:
Lanzar’s MAXP (Max Pro) är Lanzars "professional" segment med slutsteg. Riktigt robusta slutsteg, stilren design, enormt kraftfulla och endast de bästa komponenterna har använts, alla Max Pro steg är stabila ända ner till 1 ohm.
Specifikation [Lanzar MAXP1200]:
Kraftfullt monoblock.
Trådansluten fjärrmanövereringsmodul ingår.
Bass Boost.
Justerbart elektroniskt delsningsfilter, variabelt lågpass och subsonic filter.
Spänning: 12V.
Avsäkring: 3x30A.
Stabilt i 1 ohm.
Effekt vid 1 ohm (RMS): 1x900W.
Effekt vid 2 ohm (RMS): 1x450w.
Max Effekt (MAX): 1800W.
Mer information om kabelsatsen:
I kitet ingår:
6 meter RÖD strömkabel (21mm2).
1.3 meter SVART jordkabel (21mm2).
6 meter BLÅ remotekabel (1.25mm2).
6 meter BLÅ Lågnivåkabel.
6 meter 2x2.5mm2 högtalarkabel.
2 meter kablskydd.
1 st Säkringshållare med 60A säkring.